25 вересня

До 85-річчя народного артиста України,видатного українського оперного співака світового рівня, лірико-драматичного тенора, актора і громадського діяча, Солов’яненко Анатолія Борисовича

25.09.1932-29.06.1999

Знаменитий оперний співак Анатолій Солов’яненко народився в Донецьку 25 вересня 1932 року. В юності він скептично ставився до своєї перспективи стати співаком. Анатолій закінчив політехнічний університет, працював учителем геометрії, але випадок змусив його здивувати всіх своїм талантом на одному зі столичних оглядів.

Всіх підкорило те, настільки професійно Солов’яненко виконував оперні арії. Його відразу ж запросили на посаду стажиста в Державному академічному театрі опери та балету імені Шевченка. Потім Анатолій переміг у конкурсі, який забезпечив йому право стажуватися у всесвітньо відомому оперному театрі «Ла Скала», де його наставником був маестро Барра.

Перебуваючи в Італії, співак три роки відточував свою співочу майстерність, культуру виконання і розкривав своєрідність голосу — ліричного тенора.

Анатолія Солов’яненка запросили працювати в кращий американський оперний театр Метрополітен Опера, на сцені якого він відіграв 12 вистав. Консерваторську освіту він отримав будучи вже народним артистом.

За тридцять років роботи солістом Державного академічного театру опери і балету імені Т.Г.Шевченка він заспівав 18 партій, серед них: Герцог (Ріголетто), Альфред (Травіата), Тенор (Requiem), в операх Верді, Едгар (Лючія ді Ламмермур), Рудольф (Богема), Каваросен (Туга), Фауст (Фауст), Ленській (Євгеній Онєгін), Самозванець (Борис Годунов), Андрій Запорожець (Запорожець за Дунаєм) і багато інших.

Під час гастрольних виступів Солов’яненку аплодували шанувальники його таланту в Чехословакії Болгарії, Німеччині, Бельгії, Монголії, Італії, Канаді, Японії, Австралії, на Кубі.

Почесні звання та нагороди: Народний артист України, лауреат Державної премії им.Т.Г.Шевченко, командор Італійської республіки, кавалер орденів і медалей.