З ДНЕМ МІСТА!

ДЕНЬ МІСТА

Дніпро – славетне місто, у якому ми з вами мешкаємо, працюємо, вчимося, місто, що розкинулося берегами могутньої річки, місто, подібне кораблю, спрямованому назустріч прекрасному майбутньому.

Офіційно місто було засноване за наказом Катерини ІІ у 1776 році і одержало назву Катеринослав. Кілька разів змінювало назву: Новоросійськ, Січеслав, Дніпропетровськ. А у 2016 році місто офіційно перейменовано на Дніпро.

ДЕНЬ МІСТА

Місто славиться найдовшою набережною у Європі (понад 23 км), Преображенським собором, фонтаном-лебедем, висота струменю якого може досягати 50 метрів, метрополітеном, своїми навчальними та науковими закладами, закладами культури і мистецтва. А найголовніше надбання міста – це його люди, яких налічується близько 1 млн. Це четверте за чисельністю місто в Україні після Києва, Харкова та Одеси.

День нашого міста святкується щороку у другу неділю вересня. Ось і цього року свято випало на 9 вересня.

Тож із святом шановні земляки! Хай воно буде теплим і сонячним, наповнене радістю і щастям.

Пропонуємо інформаційний бібліографічний список статей про наше місто. Із першоджерелами можна ознайомитись у бібліотеці університету.