Міжнародний день рідної мови

Міжнародний день рідної мови – день, який відзначають щороку 21 лютого , починаючи  с 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на XXX сесії  Генеральної конференції  ЮНЕСКО, що проходила  26 жовтня – 27 листопада 1999 року у Парижі.

ЮНЕСКО прагне підтримувати мову, як ознаку культурної приналежності  особи. Окрім  того організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність  є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги. Мова для кожного народу  стає ніби  другою природою, що оточує його всюди і завжди. Згадаймо слова В.Сосюри: «Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема». Рівень розвитку рідної мови є джерелом духовного розвитку народу.

Цієй події присвячена книжкова виставка: «Квітни, мова наша рідна» , з якою наші читачи можуть ознайомитись в читальній залі науково-технічних видань (кім.350).

Ласкаво просимо!